يكشنبه 28 آبان 1396 04:25:19

  اخبار و تازه ها
  25 شهريور 1396 14:47:6
  پيام سرپرست سازمان مديريت و برنامه ريزي به مناسبت گراميداشت روز خانواده و تكريم بازنشستگان

  از سال 1386 روز 25 ذيحجه به عنوان روز خانواده و تكريم بازنشستگان در تقويم رسمي كشور درج شده است علت انتخاب اين روز شأن نزول آيه «هل اتي» در سوره الانسان كه راجع به خانواده و استحكام پايه‌هاي آن است، عنوان شده است. سوره هل اتي در روز 25 ذيحجه در شان اهل بيت پيامبر (ص) نازل شد كه پس از سه روز روزه و انفاق افطار خود، از طرف خداوند اطعام شدند.

   خانواده به عنوان كوچك‌ترين نهاد اجتماعي، آسيب پذيرترين گروه در برابر آسيب‌هاي اجتماعي است به طوري كه اكثر مشكلات و آسيب‌ها ابتدا در خانواده‌ها بروز پيدا مي‌كند و در صورت عدم پيشگيري و برخورد ناصحيح با آنها، به درون جامعه نيز رسوخ مي‌كند.

  نقش خانواده به عنوان اثرگذارترين نهاد تربيتي در پرورش و تربيت سرمايه‌هاي انساني كه از بزرگترين پشتوانه‌هاي توسعه و تعالي هر كشوري به شمار مي‌آيد، از چنان اهميتي برخوردار مي‌باشد كه سلامت و صلابت هر جامعه‌اي مرهون وجود خانواده‌هاي سالم، عفيف و با تقوا است.

  بازنشستگان عزيز! امروزما بر اين باوريم كه آرامش و امنيت اجتماعي و اقتصادي كشور را مديون تلاش‌هاي بي‌دريغ شما خردورزاني كه طي سال‌هاي فعاليت خود از هيچ كوششي مضايقه نداشته و با پشتكار و سخت‌كوشي وصف‌ناپذيردرعرصه آباداني و سازندگي اين مرز و بوم، چرخ‌هاي عظيم توسعه و پيشرفت را به حركت درآورده ‌ايد هستيم.

  سخن گفتن از ارزش ساليان طولاني فعاليت سازنده شما عزيزان آسان نيست، به طور قطع اين تلاش، پشتوانه‌اي ارزنده براي استحكام پايه‌هاي اقتصادي، توانمندي‌هاي صنعتي و انسجام نظام اداري كشور بوده است. تلاشتان را ارج مي‌نهيم و پاسداري از زحماتتان را تكليف خود مي‌دانيم.

   بدين وسيله ضمن عرض تبريك به مناسبت اين روز عزيز و فرخنده به كليه كارگزاران نظام اداري استان و  بخصوص شاغلين و بازنشستگان شريف سازمان مديريت و برنامه ريزي استان ايلام  و خانواده‌هاي مكرم آنان ، اميدواريم با اتكال به خداوند متعال و با بهره‌گيري از آموزه‌هاي ديني اين مرز و بوم، براي پاسخگويي و خدمت ‌رساني به شريف‌ ترين اقشار جامعه كوشا باشيم. انشاا....


  Powered by Tetis PORTAL